Příběh, který by byla škoda zapomenout

Ježíš je osoba, která ovlivnila dějiny našeho světa tak moc, že dnes prakticky neumíme domyslet, jak by náš svět vypadal, kdyby Ježíš nežil.

A to nejen díky vzniku křesťanství, které formovalo naše myšlení i kulturu po mnoho století. Jeho myšlenky přesáhly křesťanství. K principům lásky, milosrdenství pro které položil život se dnes hlásí lidé po celém světě. Ježíš je důležitou figurou nejen v křesťanství, ale také v islámu a inspiroval mnoho dalších náboženských i ateistických myslitelů.

Možná se neshodneme na tom, kdo Ježíš byl, ale na hodnotách, které hlásal se shodneme.

Jaká je Ježíšova role v různých náboženstvích?

Jak se na Ježíše dívají muslimové, židé nebo hinduisté? Přečtěte si o tom víc v následujícím článku. Číst »

V naší malé české zemi o něm ale zase tak často neslýcháme. A to je škoda. Jeho příběh je totiž napínavý, hluboký a revoluční. Ježíš byl revolucionář, který změnil svět bez násilí.
A my s Jezis.net věříme, že by byla škoda ho zapomenout. Proto na Jezis.net najdete články, videa a odkazy na další zdroje o Ježíšově příběhu.

Pokud jste zde poprvé určitě doporučujeme začít článkem Léta Páně, který dobře vystihuje to, v čem byl Ježíšův příběh tak výjimečný.

Dále zde najdete videa, články, online kurzy a také možnost si s námi psát.

To všechno je zadarmo, díky nezištné práci mnoha dobrovolníků a díky podpoře řady dárců. Pokud byste i vy chtěli podpořit chod našeho webu, tak ZDE najdete jak na to.

V čem byl Ježíšův život tak výjimečný?

Přečtěte si článek "Léta páně", který dobře vystihuje, v čem byl Ježíšův příběh tak výjimečný. Číst »

Křesťané už 2000 let mluví o nějakém Ježíši. Opravdu žil? Byl skutečně tím, kým tvrdil? Proč byl jeho život tak významný? Slučují se informace o něm s historickými skutečnostmi? Má jeho příběh co říci ještě dnes?

Přečtěte si Ježíšův příběh

Připomeňte si Ježíšův příběh v aplikaci Bible na webu Bible.com.

Nechte nám vzkaz

Zadejte, prosím, Vaše jméno.
Zadejte Vaši zprávu
Musíte přijmout pravidla a podmínky.